Pro-Familia Poradnie Specjalistyczne

Pozycja
w Rankingu:
4
Pro-Familia Poradnie Specjalistyczne
Witolda 6b
35-302 Rzeszów
tel: 177735700
Średnia Ocena
5/5
ILOŚĆ OCEN: 6
Godziny otwarcia:
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
7:30 - 20:30 7:30 - 20:30 7:30 - 20:30 7:30 - 20:30 7:30 - 20:30 Zamknięte Zamknięte

Szczegóły przychodni

Szpital Pro-Familia w Rzeszowie dysponuje dwoma poradniami, które składają się z gabinetów specjalistów z zakresu wielu chorób oraz dolegliwości. Pierwsza z poradni znajduje się w siedzibie placówki przy ulicy Witolda 6B. Składają się na nią poradnie takie jak Poradnia Endoskopii, Anestezjologiczna, Chirurgii Naczyniowej, Chirurgii Ogólnej, Chorób Zakaźnych, Dermatologiczna, Dietetyczna, Ginekologiczno-Położnicza, Kardiologiczna, Laryngologiczna dla dzieci, Poradnia Medycyny Estetycznej, Nefrologiczna dla dzieci i dorosłych, Neonatologiczna, Neurologiczna, Okulistyczna, Ortopedyczna, Pediatryczna, Poradnia psychologiczna, Pulmonologiczno-Alergologiczna, Rehabilitacji Ginekologiczno-Położniczej, Urologiczna oraz Urologii Dziecięcej.
Oprócz tego w poradni znajduje się gabinet lekarza rodzinnego, położnej POZ, rehabilitacji dzieci i dorosłych, a także pracownia USG. Taka profesjonalna opieka lekarska pozwala na skorzystanie z pomocy z wielu dziedzin medycyny. Druga z poradni Pro-Familii znajduje się natomiast przy ulicy Podpromie 8/1A. W niej z kolei znajdują się gabinety Ginekologii Onkologicznej, Urologiczne, Urodynamiczne, Ginekologiczno-Położnicze, Logopedyczne i Okulistyczne. Pro-Familia to poradnie oferujące zawsze kompleksową pomoc lekarską oraz działające z troską o pacjenta. Wykorzystywany jest w nich również wysokiej jakości sprzęt i nowoczesne metody leczenia.
 
Oceń
Jakość obsługi
Cena usług
Zadowolenie z usług
Inni skomentowali: (6)
Łukasz T

07.04.2020

Świetny oddział ortopedyczny. Gorąco polecam!

Adres IP: **.***.**.111

Paulina37

07.04.2020

Okulista i ginekolog, tych dwóch specjalistów miałam okazje odwiedzić. Dobra obsługa pacjenta.

Adres IP: **.***.**.111

Małgorzata

07.04.2020

Uczęszczam tu z synkiem do pediatry. Polecam.

Adres IP: **.***.**.111

~Odchudzanie Rzeszów

18.11.2018

Bezpieczne odchudzanie pod okiem ekspertów PRO-FAMILIA RZESZÓW

Kiedy zaczynamy odchudzać się na własną rękę, zazwyczaj nie odnosimy sukcesów, jakich się spodziewaliśmy. Dlaczego tak się dzieje? Często wprowadzana w życie dieta jest zbyt restrykcyjna i w rezultacie nie zmienia złych nawyków żywieniowych. Po niej pojawia się zaś efekt jojo, który sprawia, że utracone kilogramy powracają. Aby schudnąć z trwałym rezultatem najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Kompleksowy program odchudzania oferują eksperci z Podkarpackiego Centrum Leczenia Otyłości PRO-FAMILIA.

Kiedy już zdamy sobie sprawę z tego, że odchudzanie wcale nie jest takie łatwe i potrzebna nam pomoc eksperta, najlepiej skorzystać z trzymiesięcznego programu Podkarpackiego Centrum Leczenia Otyłości PRO-FAMILIA. W centrum pacjentem zajmują się lekarz-koordynator, psycholog, dietetyk oraz trener personalny. To ich kompleksowa praca gwarantuje bezpieczne i skuteczne odchudzanie.

Proces odchudzania krok po kroku

Najpierw lekarz zleca wykonanie wielu badań i przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Konsultacje mogą również zostać poszerzone od spotkania z innymi lekarzami np.: diabetologiem czy kardiologiem. W tym samym czasie pacjentem zajmuje się również dietetyk. Poznaje jego nawyki żywieniowe, wykonuje analizę składu ciała. Na podstawie zgromadzonych informacji przygotowywany jest najlepszy program leczenia. W cały ten proces jest zaangażowany także psycholog, dbający o motywację osoby decydującej się na odchudzanie oraz trener personalny, przygotowujące trening dostosowany do jej możliwości.

Kolejne tygodnie odchudzania w PRO-FAMILII polegają na spotkaniach z wszystkimi wymienionymi specjalistami, którzy monitorują efekty odchudzania. Na przykład po 6-ciu tygodniach pacjent spotyka się z lekarzem i przechodzi kolejne badania. Raz w tygodniu uczestniczy również w spotkaniach grupy wsparcia, organizowanych przez psychologa. Bardzo ważne są także regularne wizyty u dietetyka. Co więcej pacjent bierze udział w dwóch szkoleniach, które dotyczą świadomego wyboru najzdrowszych produktów żywieniowych oraz samodzielnego komponowania zdrowego menu.

Tylko sumienna praca pod okiem specjalistów decyduje o szybkich efektach odchudzania. Istotne jest to, że są one trwałe, bo oparte na zmianie dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej świadomy.

Czasami dieta i trening nie wystarczą

Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości PRO-FAMILIA jest pierwszym ośrodkiem w województwie specjalizującym się w chirurgicznym leczeniu otyłości. Zespół ekspertów tworzą w nim chirurdzy, ale też i anestezjolodzy, psychologowie, kardiolog, pulmolog, endokrynolog, stomatolog oraz dietetyk. To bardzo ważne, by znajdowali się oni w gronie specjalistów, ponieważ pacjent musi zostać odpowiednio przygotowany do zabiegu.

Chirurgiczne leczenie otyłości stanowi ostateczne wyjście, gdy inne metody odchudzania zawodzą. Po zgłoszeniu do poradni lekarze kwalifikują pacjenta do operacji. Wstępnym kryterium jest wskaźnik masy ciała (BMI). Jeśli jego wartość przekracza 40, należy rozważyć operację. Jednak w przypadku, gdy chory posiada także inne schorzenia, zabieg może być przeprowadzony już przy BMI równym 35.Znacznie więcej niż utrata wagi

Efektem operacji jest utrata nawet 60% nadmiaru masy ciała. Zabieg bariatryczny zmienia sposób działania układu trawienia. Operacja zmniejsza objętość żołądka, a także reguluje wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za odczuwanie głodu – zwiększa się produkcja hormonów wywołujących uczucie sytości. Chory gubi zbędne kilogramy, obniża się poziom glukozy w jego krwi, normalizuje ciśnienie tętnicze, polepsza funkcjonowanie układu krążenia czy układu oddechowego.

„Dziś czuję się lepiej”

Pierwszą operowaną w centrum pacjentką była Pani Maria. Z problemem otyłości zmagała się od lat, a przy tym pojawiły się u niej choroby towarzyszące, czyli cukrzyca typu 2 i nadciśnienie tętnicze. Dieta i ruch w jej przypadku nie pomagały, więc jedyną szansą na odzyskanie zdrowia stała się operacja.

Przed operacją Pani Maria ważyła 146 kilogramów. Obecnie, kiedy minęło już ponad pół roku od zabiegu, waży 46 kilogramów mniej. Jednak na tym nie koniec sukcesów, jakie odniosła pacjentka. Już kilkanaście dni po zabiegu uregulowało się jej ciśnienie tętnicze i spadło zapotrzebowanie na insulinę. „Najważniejsze dla mnie jest to, że dziś czuję się znacznie lepiej.”– przyznaje.

Złoty standard PRO-FAMILII
Podkarpackim Centrum Leczenia Otyłości PRO-FAMILIA specjalizujące się w kompleksowym leczeniu otyłości, korzysta z dwóch metod uznawanych za "złoty standard" w chirurgicznym leczeniu otyłości. Jedną z nich jest laparoskopowe wyłączenie żołądka na pętli Roux, a drugą laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka. To skomplikowane, mało inwazyjne zabiegi z dostępu laparoskopowego, które polegają na niewielkich nacięciach. Są one wykonywane tylko w kilkunastu ośrodkach w Polsce. Rzeszów dołącza więc do grona miast, w których znajdują się profesjonalne ośrodki chirurgiczne, wykonujące tego typu zabiegi chirurgii jamy brzusznej.

Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości PRO-FAMILIA zajmuje się także zachowawczym leczeniem otyłości u dzieci i młodzieży.

Więcej informacji dostępnych jest pod numerem telefonu 662 318 547.

Adres IP: **.***.**.111

~Kamilia

02.11.2018

Najlepszy szpital i poradnia w mieście. Czyściutkie jak dobry hotel. Personel pomocny i uśmiechnięty. Jest fantastycznie. Polecam

Adres IP: **.***.**.111

~Małgosia

02.11.2018

Miejsce przyjazne pacjentom i rodzinie, profesjonalna opieka personelu. Świetne warunki hospitalizacji.

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena:

Sprawdź też

Kielanówka 35/36
35-106 rzeszów
tel: 17 740 11 12
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Lubelska 6
35-001 Rzeszów
tel: 178611592
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Słowackiego 11
35-060 Rzeszów
tel: 17 85 38 858
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Elizy Orzeszkowej 16
35-006 Rzeszów
tel: 17 852 80 00
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Lwowska 60
35-301 Rzeszów
tel: (17) 86 64 701
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Hoffmanowej 8a
35-016 Rzeszów
tel: 178555518
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Czackiego 2
35-051 Rzeszów
tel:
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Szopena 1
35-055 Rzeszów
tel: 178509340
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Witolda
35-302 Rzeszów
tel: 177735757
Ocena: 5/5 (8 opinii)

Hemoroidy są jedną z tych przypadłości, któr...
Odmładzanie osoczem bogatopłytkowym to jeden z n...
Ząb martwy to ząb pozbawiony żywej miazgi. Obum...
Występowanie żylaków ma przede wszystkim podło...
Chociaż nazwa "inhalacje" może brzmie...