Krioterapia - na czym polega, wskazania i efekty

Krioterapia - na czym polega, wskazania i efekty

Z roku na rok coraz popularniejsze stają się naturalne metody leczenia. Przykładem takiego sposobu na złagodzenie bądź pozbycie się dolegliwości jest krioterapia, która jest dziś powszechnie używana nie tylko w zakresie medycyny ogólnej, ale również estetycznej. Dzięki temu można doskonale zadbać o pewne obszary swojego organizmu w sposób mniej inwazyjny, bezbolesny, a także w stu procentach naturalny oraz bezpieczny, pod warunkiem oczywiście, że zrezygnują z niej osoby chore między innymi na nadciśnienie tętnicze, czy choroby serca.

Krioterapia to metoda polegająca na wykorzystywaniu niskich temperatur, dzięki czemu, po chwilowym jego zwolnieniu, krążenie krwi przyspiesza, a organizm o wiele szybciej radzi sobie ze schorzeniem, na które cierpi. Wpływa to także na szybszą regenerację poddanych leczeniu obszarów. Tę metodę stosuje się podczas leczenia wielu różnych dolegliwości, przede wszystkim schorzeń reumatycznych, neurologicznych, a także w przypadku bólu różnego pochodzenia. Dzięki swojemu zbawiennemu wpływowi na ludzki organizm, a przede wszystkim na skórę, leczenie zimnem ma szerokie zastosowanie także w obszarze medycyny estetycznej oraz dermatologii. Przykładem wykorzystania leczenia zimnem w medycynie estetycznej jest CRYO6. Po pierwsze, krioterapia to niezwykle skuteczny sposób na zwalczanie zbędnego tłuszczu oraz cellulitu. Wpływa przy tym również na jędrność skóry, co dodatkowo potęguje efekt kuracji.

 Krioterapia to także sposób na poprawienie owalu twarzy oraz wygładzenie zmarszczek, można więc powiedzieć, że jest to zabieg odmładzający twarz. Kolejnym zastosowaniem krioterapii w medycynie estetycznej jest użycie go jako znieczulenia przy różnego typu zabiegach, na przykład laserowych. Niska temperatura zdecydowanie wpływa na zmniejszenie odczuwania bólu, dzięki czemu wykonywany zabieg staje się choć odrobinę bardziej komfortowy. Dodatkowy atut takiego znieczulenia to fakt, że chłodzenie nie wymaga bezpośredniego kontaktu ze skórą, dzięki czemu można powtarzać je nawet w trakcie zabiegu bez żadnych komplikacji. Za pomocą krioterapii można również pozbyć się niechcianych zmian na skórze, takich jak brodawki, kurzajki, czy odciski. Takie działanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale także znacznie podnosi komfort życia pacjenta.

Za krioterapią przemawia fakt, że jest to metoda całkowicie bezbolesna i naturalna. Nie powoduje skutków ubocznych, a grupa osób zmuszona do unikania tej metody leczenia jest niewielka. Co więcej, metoda jest nieinwazyjna, dzięki czemu tuż po przeprowadzonym zabiegu tego typu można bez trudu powrócić do swojej regularnej aktywności. To z pewnością bardzo ważne dla osób, które nie wyobrażają sobie dłuższej rehabilitacji po przeprowadzonym zabiegu.

Inni skomentowali: (5)
Dorota

28.09.2020

Krioterapia przyniosła mi cudowne efekty na moje popękane naczynka. Polecam.

Adres IP: ***.**.***.94

Ewelina

24.09.2020

Świetna metoda praktykowana od lat. Polecam zwłaszcza na naczynka.

Adres IP: ***.**.***.216

Łucja

27.07.2020

To sprawdzona w wielu dziedzinach i stosowana od lat metoda, do tego całkowicie naturalna.

Adres IP: ***.***.**.220

Jola

27.07.2020

Stosowana podczas zabiegów w duży stopniu łagodzi ból moim zdaniem.

Adres IP: ***.***.**.220

Mieczysław

27.07.2020

Jako reumatyk bardzo doceniam metodę jaką jest krioterapia i związane z nią zabiegi.

Adres IP: ***.***.**.220

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: