Czy można się opalać mając pajączki?

Czy można się opalać mając pajączki?

Oddziaływanie słońca jest niezwykle ważne dla całego organizmu — wytwarza witaminę D3, a także poprawia nasz komfort fizyczny oraz psychiczny, jest więc niezwykle ważne dla normalnego funkcjonowania. Oczywiście ekspozycja na słońce jest również związana z negatywnym wpływem na stan naczyń żylnych. Żyły odpowiadają za transport krwi w naszym organizmie, a także za termoregulację — jest to złożony system naczyń, które są ze sobą połączone. Duża część populacji zmaga się z powstającymi poszerzeniami żylnymi, które potocznie zwane są pajączkami. Nie samo słońce jest winne ich powstawaniu, lecz energia, która nagrzewa nasze ciało — w procesie termoregulacji naczynia krwionośne zbliżają się do powierzchni skóry i znacznie rozszerzają, pozostawiając widoczne mankamenty. Opalanie powoduje powstawania pajączków i może doprowadzić do rozwinięcia się poważnych chorób, np. zakrzepicy żylnej, na skutek zagęszczenia krwi.

Kilka kroków do rozważnego opalania
Osoby, na których ciele widoczne są pajączki, nie powinny całkowicie unikać słońca, ani nigdy się nie opalać — przebywanie na słońcu ma być związane z przyjemnością, jednakże należy zachować odpowiednią rozwagę. Przed wyjściem na słońce, należy zadbać o to, aby maksymalnie zminimalizować negatywne skutki wysokich temperatur, które oddziałują na nasze ciało. Przede wszystkim, warto ubierać się w lekką, jasną oraz przewiewną odzież. Kolejnym krokiem jest stosowanie filtru przeciwsłonecznego, który jest ochronną warstwą dla skóry. Należy unikać słońca podczas jego największej aktywności oraz spożywać duże ilości wody, która odgrywa ogromną rolę w termoregulacji organizmu.

Widoczne pajączki, a wizyta u lekarza
Jeżeli zauważysz na ciele dużą ilość zmian naczyniowych, koniecznie należy udać się do lekarza. Podczas wizyty zostanie wykonane badanie USG Doppler, dzięki któremu określony zostanie stopień uszkodzeń naczyń, a także wybrana zostanie metoda najlepszego usunięcia problemu.

Inni skomentowali: (3)
Krystyna

28.09.2020

Unikam słońca odkąd zaczęły występować u mnie pajączki.

Adres IP: ***.**.***.94

Beata

24.09.2020

Polecam flebologa w Warszawie dr Łukasza Paluch. Świetny specjalista, który wyleczył mnie i mojego męża z dokuczliwych żylaków nóg.

Adres IP: ***.**.***.216

Adrianna

24.09.2020

Mając pajączki od kilku lat unikam pełnego słońca i gorących kąpieli, które wpływają na pogłębianie się tego schorzenia.

Adres IP: ***.**.***.216

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: