Ząb martwy to ząb pozbawiony żywej miazgi. Obumarcie zęba następuje w wyniku leczenia kanałowego, a ciemne przebarwienia mogą się pojawiać w niedługim czasie po zabiegu. Istnieje kilka metod wybielania martwych zębów i wszystkie je wykonuje się w gabinetach stomatologicznych.
Warto wiedzieć, że zębów martwych nie da się wybielić w warunkach domowych lub metodą laserową u dentysty - wybielanie zębów Rzeszów. Do tego celu wykorzystywane są specjalne techniki, w których stosowane są zabiegi wybielające i substancje obecne w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Do wybielania martwych zębów stosuje się: power bleaching - intensywne wybielanie, walking bleaching - wybielanie stopniowe termokatalityczne, korony oraz licówki.
Czy każdy może poddać się zabiegowi wybielania zębów martwych?
Tak, o ile pacjent spełnia kilka warunków. Przeciwwskazaniami do do zabiegu są: ubytki, próchnica czy nieszczelne wypełnienia, choroby dziąseł, ciąża i karmienie piersią, alergie i wrażliwość na składniki preparatów wybielających oraz palenie papierosów. W przypadku gdy pacjent chce założyć licówki, stomatolog zapyta o bruksizm, nawyk obgryzania paznokci czy choroby przyzębia.
Warto nadmienić, że w przypadku power lub walking bleachingu nie zawsze są skuteczne. Zdarza się, że efekt uzyskany w trakcie zabiegu po prostu zanika. Zdecydowanie lepsze rezultaty uzyskuje się poprzez założenie licówek porcelanowych. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej, ich kolor pozostanie zachowany nawet przez kilkanaście lat. Trzeba jednak uważać na licówki kompozytowe. Te mogą się przebarwiać już po 5 latach od założenia. Podobnie ma się sytuacja z koronami.
Jak widać, istnieje wiele dobrych metod na wybielenie zębów martwych. Trzeba jednak wybrać dobrego dentystę, który dobierze odpowiednią metodę to Twoich potrzeb i oczekiwań.
Twój wpis został dodany i wkrótce pojawi się na stronie
Twoja opinia została dodana i wkrótce pojawi się na karcie firmy
28.09.2020
Adres IP: ***.**.***.94
24.09.2020
Adres IP: ***.**.***.216