Trądzik zaskórnikowy - jak sobie z nim radzić?

Trądzik zaskórnikowy - jak sobie z nim radzić?
Trądzik zaskórnikowy to jedna z odmian trądziku młodzieńczego, która charakteryzuje się występowaniem na obszarze skóry twarzy, pleców i klatki piersiowej pierwotnych wykwitów. Łój i brud powodują zatykanie gruczołów łojowych, powodując powstawanie w porach małych czarnych krostek lub stanów zapalnych. Trądzik zaskórnikowy pojawia się przede wszystkim w okresie dojrzewania u młodych osób i zwykle zanika samoistnie po paru latach. Zaskórniki zazwyczaj pojawiają się na powierzchni twarzy, w tzw. strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie. 

Aby pozbyć się zaskórników, należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy:
  • wyrównaniu pH skóry, 
  • poprawieniu ukrwienia i dotlenienia skóry twarzy, 
  • prawidłowym nawilżeniu. 
Ponadto należy pamiętać o częstej dezynfekcji rąk, demakijażu twarzy oraz jej tonizacji. Efekty przyniosą również zabiegi oczyszczające skórę twarzy: peelingi chemiczne, światłolecznictwo, zabiegi złuszczające na bazie kwasów owocowych itd. Nie należy samemu podejmować się próby oczyszczania twarzy! Należy udać się po poradę dermatologa, który dodatkowo podda Państwa twarz odpowiednim seriom zabiegów i leczenia maściami/ tabletkami.
Inni skomentowali: (2)
Julka

28.09.2020

Pani dr Parda w swojej klinice świadczy bardzo dobre usługi zabiegów właśnie na problemy trądzikowe. U mnie to pomogło. Polecam.

Adres IP: ***.**.***.94

Iga

24.09.2020

Polecam zabiegi oczyszczania twarzy.

Adres IP: ***.**.***.216

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: