Kaszel alergiczny u dziecka, jak łagodzić podrażnienia?

Kaszel alergiczny u dziecka, jak łagodzić podrażnienia?

Kaszel alergiczny występujący u dziecka objawia się dużą uporczywością, jest męczący, a także najczęściej występuje w formie suchej. Zazwyczaj kaszel alergiczny pojawia się sezonowo, a do jego najczęstszych przyczyn można zaliczyć pyłki z drzew, traw oraz kwiatów - działanie drażniące ma również sierść zwierząt, perfumy, jak również kurz czy dym papierosowy. Jakie objawy dodatkowo towarzyszą kaszlowi alergicznemu? Przede wszystkim drapanie w gardle, katar, łzawienie oczu i niekontrolowane wycieki z nosa. Kaszel jest naturalnym odruchem, ponieważ pozwala oczyścić drogi oddechowe, jednakże problem rodzi się wtedy, kiedy dziecko zmaga się z kaszlem długotrwałym i nadzwyczaj napadowym. Jak złagodzić podrażnienia?

Glicerol na nawilżenie
Czysty glicerol jest jednym ze składników syrop na kaszel dla dzieci, które są wyrobami medycznymi stosowanymi w łagodzeniu podrażnień gardła w przypadku suchego kaszlu, a także kaszlu spowodowanego zewnętrznymi czynnikami drażniącymi. Syrop mogą przyjmować dzieci od 6 do 12 miesiąca w postaci jednej dawki po 5 ml, natomiast dzieci od 1 roku do 6 lat mogą przyjmować syrop w postaci 2 dawek po 5 ml. Syrop nie powinien być podawany dzieciom poniżej 6 miesiąca życia ze względu na możliwość uczulenia na którykolwiek ze składników syropu. Czysty glicerol zawarty w syropie dobrze nawilża, co przyczyni się do łagodzenia podrażnień związanych z suchym kaszlem. Warto wiedzieć, że glicerol ze względu na swoją niewielką formę lepiej wnika do głębszych warstw organizmu, dostarczając ze sobą cenne składniki odżywcze.

Inne sposoby łagodzenia podrażnień
W aptekach dostępne są leki przeciwalergiczne bez recepty, warto jednak skonsultować się z lekarzem specjalistą przed  podaniem leku, ponieważ przed podjęciem leczenia niezwykle ważne jest przeprowadzenie różnego rodzaju testów alergicznych.

Inni skomentowali: (0)
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: