Jak wybrać syrop na kaszel dla dziecka?

Jak wybrać syrop na kaszel dla dziecka?

Uważa się, że kaszel jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt niemowląt oraz dzieci w gabinecie pediatrycznym. Aby dobrać odpowiedni sposób leczenia należy rozróżnić, z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia: z kaszlem mokrym czy z kaszlem suchym, ponieważ każdy z wymienionych rodzajów wymaga innego leczenia i całkowicie odmiennego postępowania.

Z suchym kaszlem u dziecka będziemy zmagać się na samym początku infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych. Suchy kaszel pojawia się również przy alergii, a także astmie - niekiedy bywa również skutkiem nadmiernego wdychania dymu z papierosów i smogu. W przypadku suchego kaszlu dziecko nie odkrztusza wydzieliny, ponieważ nie zalega ona w drogach oddechowych, tak więc kaszel suchy jest niezwykle męczący i trudno jest go powstrzymać. Jednym z wyróżników kaszlu suchego jest fakt, że często potrafi budzić w nocy i ma charakter napadowy. Niemowlę lub dziecko, które męczy suchy kaszel, może odczuwać ból podczas kaszlu w przeponie i między ścianą brzucha a mięśniami międzyżebrowymi. 

Drugim rodzajem kaszlu jest kaszel mokry, który zazwyczaj obserwuje się w drugim stadium choroby. Kaszel mokry zazwyczaj pojawia się po kilku dniach infekcji, kiedy w drogach oddechowych zaczyna wytwarzać się nadmierna ilość wydzieliny. Kaszel mokry jest głębszy od kaszlu suchego, można go określić jako bardziej bulgoczący, ponieważ odkrztuszana jest lepka oraz gęsta zarazem wydzielina. U dzieci trudno jest określić kaszel mokry, ponieważ nie odpluwają one wydzieliny, lecz ją połykają. Kaszel mokry pozwala nam usunąć wydzielinę, dzięki czemu odczuwamy łatwość w oddychaniu - odkrztuszanie wydzieliny sprawia, że dziecko pozbywa się bakterii, które wywołały infekcję. 

Często w  preparatach na kaszel suchy dostępne są związki śluzowe, które powlekają drogi oddechowe, co znacznie łagodzi uczucie podrażnienia oraz ciągłego drapania. Natomiast jaki syrop wybrać w przypadku kaszlu mokrego? Koniecznie warto wybrać syrop stymulujący kaszel, a więc syrop wykrztuśny, który wzmocni odruch kaszlowy, a zarazem sprawi, że wydzielina stanie się nieco bardziej rzadka i mniej lepka, co skutecznie wpłynie na jej łatwiejsze odkrztuszanie się. 

Inni skomentowali: (4)
Beata

28.12.2020

Kaszel suchy jest niezwykle męczący, dlatego po odpowiednie lekarstwa dla córki zawsze udaję się do pediatry.

Adres IP: ***.***.***.150

Majka

28.12.2020

Bardzo cenne wskazówki dla młodych mam.

Adres IP: ***.***.***.150

Maria

28.12.2020

To prawda, syrop wykrztuśny jest najlepszym lekiem na kaszel mokry u dzieci.

Adres IP: ***.***.***.150

Karolina

28.12.2020

Kiedyś miałam problem z odróżnieniem rodzajów kaszlu u moich dzieci, teraz na szczęście moja wiedza na ten temat jest większa.

Adres IP: ***.***.***.150

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: