Jak Squash wpływa na nasze samopoczucie?

Jak Squash wpływa na nasze samopoczucie?

Squash http://squash-rzeszow.pl/ to dynamiczna gra, która na całym świecie zdobywa coraz więcej zwolenników - pozwala wzmocnić mięśnie i poprawić koncentrację, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, jak również przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia, pomimo zmęczenia po treningu odczuwamy szczęście i zadowolenie ze zdrowej rywalizacji.

Rozgrywkę w squasha można dopasować do indywidualnych preferencji oraz do aktualnego stanu zaawansowania gry. Z pewnością squash jest sportem dość wymagającym, który "daje w kość", jednakże jest to również gwarancja dobrej zabawy w miłym towarzystwie. Squash jest sportem, który pozwala nam wzmocnić mięśnie rąk, ud, pośladków, a nawet brzucha - mięśnie w niemal całym ciele podlegają aktywacji. Zwiększony wysiłek fizyczny połączony z odpowiednią dawką koncentracji pozwoli nam spalić nawet do 1000 kcal podczas godzinnej rozgrywki, dlatego śmiało można powiedzieć, że jest to sport, który pomaga zrzucić zbędne kilogramy - rzeźbi sylwetkę, a zarazem pozwala cieszyć się szczuplejszą figurą. 

Jednakże squash to nie tylko sposób na podniesienie wydajności organizmu - jest to idealny sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu w pracy, a także solidne rozbudzenie się po monotonnym dniu. Dzięki regularnym treningom squasha nie tylko poprawisz swoje samopoczucie fizyczne, ale przede wszystkim samopoczucie psychiczne. Squash pozwoli Ci na znaczne poprawienie ogólnej koncentracji i polepszenie refleksu. Precyzyjne odbijanie piłki jest świetnym sposobem na wyładowanie negatywnych emocji i stresu, a odrobina rywalizacji sprawi, że cała rozgrywka przyniesie nam satysfakcję i pomimo zmęczenia będziemy się czuć szczęśliwi i wypoczęci. Nauka gry w squasha nie wymaga odpowiedniego przygotowania, jak również siły czy kondycji - jest to gra praktycznie dla każdego, potrzeba jedynie chęci i odrobiny wolnego czasu. Chociaż squash jest uznawany za jedną z najszybszych gier sportowych, to jednak tempo poszczególnych rozgrywek można dostosować do indywidualnych możliwości graczy. 

Inni skomentowali: (2)
Kasia

16.02.2021

Squash jest świetną forma relaksu po ciężkim dniu.

Adres IP: ***.***.***.150

Dorota

16.02.2021

Squash doskonale modeluje sylwetkę.

Adres IP: ***.***.***.150

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: