Jak bezpiecznie wybielić zęby?

Jak bezpiecznie wybielić zęby?

Marzenia o pięknych i białych zębach są marzeniami stosunkowo łatwymi do spełnienia. Istnieje wiele sprawdzonych i skutecznych metod wybielania, które można stosować zarówno w domu, jak i w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Wybielanie zębów Rzeszów jest najpopularniejszym zabiegiem estetycznym wykonywanym u stomatologa. Pozwala uzyskać piękny uśmiech, który w wielu przypadkach znacząco wpływa na dobre samopoczucie i poprawia komfort życia.

Jednak aby wybielić zęby, możesz posłużyć się również tańszymi, domowymi sposobami. Pamiętaj jednak, że wybielanie musi iść w parze z właściwą higieną jamy ustnej i warto, by było wykonane po konsultacji ze stomatologiem. Podstawą zdrowych i białych zębów zawsze powinna być właściwa pielęgnacja jamy ustnej.
Zęby należy myć przynajmniej rano i wieczorem, a także po spożyciu napojów i produktów powodujących przebarwienia. Co więcej, należy regularnie poddawać się zabiegowi usuwania kamienia oraz zgłaszać się na wizyty kontrolne do stomatologa przynajmniej dwa razy do roku.

Nie każdy człowiek rodzi się z naturalnie białymi zębami. Na kolor zębów mają również wpływ uwarunkowania genetyczne oraz papierosy i przyjmowane leki. Do najpopularniejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych domowych metod wybielania zębów należy stosowanie past wybielających. Na rynku dostępnych jest mnóstwo past, bardziej lub mniej specjalistycznych. Wybierając pastę dla siebie warto sprawdzić, jaki ma ona stopień ścieralności. Im wyższy, tym pasta lepiej będzie radzić sobie ze ścieraniem osadu ze szkliwa. Osoby posiadające wrażliwe zęby powinny zachować szczególną ostrożność. Tego typu pasty mogą ścierać również szkliwo, powodując zwiększenie nadwrażliwości. W popularnych drogeriach oprócz past zaleźć można również żele i paski do wybielania, które można stosować wraz z wymienionymi pastami.
Skutecznemu i bezpiecznemu wybielaniu zębów można poddać się w większości gabinetów stomatologicznych. Jednak przed przystąpieniem do wybielania, należy wyleczyć wszystkie ubytki. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które wykluczają z możliwości wybielania profesjonalnego.

Z zabiegu nie mogą skorzystać osoby z chorobami dziąseł i przyzębia, z odsłoniętymi szyjkami zębowymi, z nadwrażliwością zębów oraz kobiety w ciąży i karmiące. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, bez przeszkód można poddać się wybielaniu w gabinecie stomatologicznym. Metoda polega na naświetlaniu zębów przy pomocy specjalnego światła. Cały proces wybielania zamyka się po około 3-4 wizytach, po których biały uśmiech zostanie z tobą do końca życia. Może się jednak zdarzyć, że zabieg wybielania należy powtórzyć po kilku latach. Koszt całego wybielania zależy od gabinetu, lokalizacji i wyposażenia. Zwykle cena oscyluje w granicach 2000-2500 zł. Biorąc pod uwagę, że takiego wybielania nie trzeba często powtarzać, jest to stosunkowo niska kwota.

Inni skomentowali: (3)
Anna

28.09.2020

W gabinecie stomatologicznym "Kołodziejczykowie" bardzo dobrze wybieliłam sobie zęby. Polecam.

Adres IP: ***.**.***.94

Monika

24.09.2020

Także polecam przychodnię "Kołodziejczykowie". Efekt pięknie wybielonych zębów bardzo mnie zadowolił.

Adres IP: ***.**.***.216

Patrycja

24.09.2020

Wybielałam zęby w gabinecie "Kołodziejczykowie" w Rzeszowie. Nigdy nie miałam tak snieżnobiałego uśmiechu. Polecam ten bezbolesny zab

Adres IP: ***.**.***.216

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: