Zobacz również

Co za dużo to niezdrowo, czyli wszystko o śnie!

Co za dużo to niezdrowo, czyli wszystko o śnie!

Pomimo tego, że sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu to zarówno jego brak, jak i nadmiar mogą wywoływać w naszym organizmie negatywne skutki. Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach więcej nie śpimy, niż śpimy, jednakże okazuje się, że problem zbyt długiego snu również ma miejsce. Osoby, które chętnie kładą się do łóżka późno, niezwiązane żadnymi obowiązkami zazwyczaj równie późno wstają. Jak takie zachowanie wpływa na nasz organizm?

Zbyt długi sen, jakie są jego przyczyny?
Nasz styl spania zależny jest przede wszystkim od naszego wieku, prowadzonego stylu życia, jak również od aktywności fizycznej i naszego ogólnego stanu zdrowia. Oczywiście z prawidłowym wysypianiem się będą miały problem osoby prowadzące stresujący styl życia — one również mogą doświadczyć trudności z porannym wstawaniem. Również na zaburzenia snu narażeni są podróżnicy zmagający się z jet lagiem, a także osoby starsze, u których wraz z wiekiem zmniejsza się produkcją melatoniny. Jak możemy rozpoznać zbyt długi sen? Osoby dorosłe powinny przesypiać od 7 do 9 godzin snu, jednakże gdy znajdziemy chwilę wolnego czasu lub możemy dłużej pospać, nikt z nas nie może oprzeć się tej kuszącej propozycji i odsypiamy na zapas. Niestety takie zachowanie jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Analiza snów

Czym grozi nam zbyt długi sen?
Zbyt długi sen, a więc spanie więcej niż 10 godzin dziennie może nas przywitać silnym bólem głowy, dezorientacją, rozdrażnieniem i ogólnym osłabieniem, co jest totalną przeciwnością tego, czego byśmy się spodziewali po śnie. W przypadku zbyt długiego snu zauważalne jest, że złe samopoczucie utrzymuje się nawet przez cały dzień, a na silny ból głowy nie pomagają nawet tabletki przeciwbólowe. Zbyt często poddawanie się zbyt długiemu snowi może całkowicie rozregulować nasz wewnętrzny zegar. Nadmierne przebywanie w pozycji leżącej może doprowadzić do otyłości, problemów z sercem i kręgosłupem, bólem głowy, cukrzycą, a w końcu z depresją.

Inni skomentowali: (0)
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: