Zadbaj o swój uśmiech w każdym wieku

Zadbaj o swój uśmiech w każdym wieku
Dawniej nie przywiązywano znacznej wagi do tego, czy zęby są proste czy może rosną krzywo. Jednakże na przestrzeni kilkunastu lat wzrosła liczba gabinetów specjalizujących się w ortodoncji, a już najmłodsi są ich częstymi pacjentami. Na aparat ortodontyczny nigdy nie jest za późno, może być zakładany nawet osobom dorosłym. 

Technika leczenia wad zgryzu jest coraz nowocześniejsza, a efekty można osiągnąć o wiele szybciej i lepiej. Ciężkie stalowe nakładki zostały zastąpione przez naklejane zamki oraz łuki w formie cienkich drucików. Noszenie aparatów w czasach współczesnych to nie tylko sposób na zdrowe zęby, ale również pewnego rodzaju status społeczny, moda oraz gadżet.

Krzywy zgryz jest nie tylko problemem estetycznym, ale również przyczynia się do chorób zębów, wad wymowy, a także uciążliwych bólów głowy. Pozytywnym skutkiem korekcji wady zgryzu jest nie tylko piękny, "hollywoodzki" uśmiech, ale również zapobieganie dalszemu ścieraniu się zębów. 

Należy pamiętać, że decyzja o usunięciu wady zgryzu wiąże się z dużym wydatkiem. Oprócz kosztu założenia jednego lub dwóch łuków ortodontycznych trzeba uwzględnić koszt wizyt kontrolnych. To, ile kosztuje aparat na zęby uzależnione jest przede wszystkim od jego rodzaju oraz tworzywa, z jakiego został wykonany. Wyróżnia się przede wszystkim aparaty ruchome oraz aparaty stałe, które mogą być wykonane z metalu, porcelany lub kryształu.
Inni skomentowali: (2)
Natalia

28.09.2020

Ja, także polecam gabinet "Kołodziejczykowie". Świetne podejście do każdego w różnym wieku.

Adres IP: ***.**.***.94

Karolina

24.09.2020

Jeśli stomatolog w Rzeszowie to tylko "Kołodziejczykowie". Fachowa opieka stomatologiczna od lat.

Adres IP: ***.**.***.216

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: