Wybielanie zębów domowy sposobami, czy jednak w gabinecie stomatologicznym?

Wybielanie zębów domowy sposobami, czy jednak w gabinecie stomatologicznym?

Zdrowe i białe zęby są w dzisiejszych czasach wizytówką pewnego siebie człowieka, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów. Oczywiście w przypadku wybielania dostępnych jest wiele metod, od past wybielających i płynów czy pasków wybielających po profesjonalne zabiegi przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie zębów http://www.kolodziejczykowie.pl/uslugi/wybielanie jest jednym z podstawowych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, który ma na celu poprawę estetyki uzębienia. Pacjenci zazwyczaj decydują się na ten zabieg ze względu na naturalny kolor zębów, który nie jest zgodny z ich oczekiwaniami. Oczywiście zęby ciemnieją również pod wpływem innych czynników, co również może budzić chęć ich wybielenia.
Do najczęstszych przyczyn ciemnienia zębów można zaliczyć przyjmowanie antybiotyków z grupy tetracyklin w okresie dzieciństwa, spożywanie napojów silnie barwiących, palenie papierosów oraz brak odpowiedniej higieny jamy ustnej. Przebarwieniom ulegają czasami pojedyncze zęby na skutej niewyleczenia zębów martwych. Wybielając zęby, można zadbać o zdrowy i zadbany uśmiech, który z pewnością podnosi atrakcyjność oraz pewność siebie, ponieważ zaniedbane zęby często są powodem kompleksów. Oczywiście zęby można wybielać zęby w domu, jednakże będzie to zabieg nie tylko długotrwały, ale również nieprzynoszący szybkich efektów. Domowe wybielanie zębów może polegać na używaniu past do zębów, wybielających pasków i nakładek — jednakże przed ich użyciem warto skonsultować się z dentystą.

Znacznie skuteczniejsze będzie wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym — polega ono na rozjaśnieniu barwy zębów o kilka tonów na wszystkich zębach, a także na pojedynczych egzemplarzach. Jednakże, zanim pacjent zdecyduje się na profesjonalne wybielanie zębów, powinien zadbać o zdrowie jamy ustnej — zarówno śluzówka, jak i dziąsła powinny być utrzymane bez stanów zapalnych, a na zębach nie powinna występować ani próchnica, ani kamień nazębny. Profesjonalne wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ może jedynie spowodować przejściową nadwrażliwość zębów. Stomatolodzy korzystają z preparatów wysokim stężeniu — większym niż preparaty dostępne w aptekach oraz półkach sklepów, jednakże są to preparaty bezpieczne dla zębów. Gabinet stomatologiczny Kołodziejczykowie oferuje wybielanie zarówno w gabinecie dentystycznym, jak i w domu. Pacjent otrzymuje winylowe nakładki, na które aplikowana jest niewielka ilość żelu wybielającego — należy je nakładać na noc przez okres od 7 do 14 dni w zależności od oczekiwanych efektów. Natomiast wybielanie w gabinecie odbywa się z udziałem środków o znacznie wyższym stężeniu, dzięki czemu końcowy efekt jest szybszy.

Inni skomentowali: (0)
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: