Skąd się biorą pajączki?

Skąd się biorą pajączki?

Pajączki są potoczną nazwą na niewielkie estetyczne zmiany naczyniowe, które najczęściej pojawiają się w sferze kończyn dolnych oraz w okolicach twarzy — oczywiście mogą również obejmować inne obszary, np. piersi czy plecy. Pajączki w zależności od ich stopnia zaawansowania i średnicy nazywane są venulektazjami lub teleangiektazjami. Warto pamiętać, że pajączki są nie tylko problemem natury estetycznej, ale również są one jednym z pierwszych objawów zaburzeń krążenia — należy zgłosić się z nimi do wykwalifikowanego lekarza flebologa, który wprowadzi odpowiednie leczenie.

Pajączki, czyli poszerzone i pękające naczynka nie powinny być bagatelizowane, również w ich przypadku konieczne jest wykonanie badania USG Doppler. Pajączki często współwystępują wraz z ociężałością i bólami nóg, a także ich zwiększoną męczliwością. Kobiet są w grupie zwiększonego ryzyka pojawienia się u nich pajączków, a to wszystko ze względu na zaburzenia hormonalne, które często są skutkiem antykoncepcji hormonalnej — nie tylko przyśpiesza, ale również nasila ich występowanie.

Zwiększenie ilości pajączków widocznych na partiach bocznych i przyśrodkowych ud związane jest z fizjologicznymi zmianami hormonalnymi, takimi jak: ciąża lub menopauza. Pajączki mogą pojawić się na skutek naszego stylu życia — długotrwałego przebywania z pozycji stojącej lub siedzącej, stosowanie nieprawidłowej diety, a także wykonywanie zabiegów kosmetycznych (np. nakładanie ciepłego wosku), które mogą przyczynić się do występowania zmian w poszczególnych okolicach ciała. Pajączki mogą być całkiem skutecznie leczone, jednakże wymaga to udania się do doświadczonego z zakresu flebologii lekarza. Każdorazową terapię należy rozpocząć od badania USG żył oraz opracowania planu zabiegowego. Leczenie najczęściej jest połączeniem metody skleroterapii kompresyjnej oraz laseroterapii przezskórnej. Czasami może dojść do sytuacji, w której konieczne będzie usunięcie większego naczynia inną metodą.

Inni skomentowali: (8)
Edyta

17.03.2022

Wysoka jakoś leczenia w klinice Belvedere. Polecam każdemu, kto również posiada problemy z żyłami.

Adres IP: ***.***.***.214

Jadwiga

10.11.2021

Tylko dobrze przeprowadzony zabieg skleroterapii może przynieść świetne efekty.

Adres IP: ***.***.***.214

Anna

10.11.2021

22Klinika Belvedere bardzo dobrze radzi sobie z flebologicznymi chorobami pacjentów i dobiera zawsze trafne leczenie lub zabieg.

Adres IP: ***.***.***.214

Barbara

10.11.2021

Pajączki na nogach to mój odwieczny problem.

Adres IP: ***.***.***.214

Weronika

10.11.2021

W klinice Belvedere otrzymałam pomoc w mojej dolegliwości żył. Polecam każdemu. Pani dr Paulina Siastała ma bogate doświadczenie i wiedzę.

Adres IP: ***.***.***.214

Dominik

11.10.2021

Wiele osób przez siedzący tryb życia cierpi na choroby żylne.

Adres IP: ***.***.***.214

Stanisława

11.10.2021

Klinika Belvedere jest najlepszym miejscem, gdzie można pozbyć się pajączków na nogach.

Adres IP: ***.***.***.214

Joasia

11.10.2021

Pajączki to uciążliwa dolegliwość. Dobór odpowiedniej metody leczenia jest kluczowy. Polecam Doppler Instytut, który pomógł mi pozbyć się tego schorzenia.

Adres IP: ***.***.***.214

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: