Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia

Odmładzanie osoczem bogatopłytkowym to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów przez pacjentów klinik i gabinetów medycyny estetycznej. Obecnie metoda ta jest również coraz powszechniej stosowana wśród osób dotkniętych problemem łysienia. Utrata włosów w wielu przypadkach może zostać powstrzymana bez konieczności wykonywania przeszczepu włosów.

Sposoby na leczenie wypadania włosów
Utrata włosów to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet, często w coraz młodszym wieku. Postępujące łysienie może u obu płci prowadzić do zaburzeń samooceny i być przyczyną wielu kompleksów na tym tle. Często osoby dotknięte tym problemem stosują różne metody, aby ukryć swój defekt. Niektórzy próbują zaczesywać się w odpowiedni sposób lub stosować specjalne suplementy, jednak to zazwyczaj nie rozwiązuje problemu, ponieważ łysienie postępuje nadal. Nie każdy z kolei posiada wystarczające możliwości finansowe, aby poddać się drogiej operacji przeszczepu włosów. Często powstrzymuje od tego również ryzyko powikłań, jakie wiąże się z jej przeprowadzeniem. Dla takich osób pomocnym rozwiązaniem są zabiegi z osocza bogatopłytkowego.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe (Platelet Rich Plasma) to substancja, którą uzyskuje się z krwi pacjenta. Preparat ten jest więc w 100% biozgodny z organizmem pacjenta, który poddaje się zabiegowi. Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane w medycynie od ponad 30 lat. Z powodzeniem stosuje się je w zabiegach ortopedycznych, chirurgicznych i stomatologicznych. Największą sławę zyskało jednak dzięki medycynie estetycznej i tzw. wampirzemu liftingowi, który wiele osób upodobało sobie ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa i naturalność. Działanie osocza bogatopłytkowego opiera się o stymulację naturalnych procesów regeneracji skóry. Poprawia również jej ukrwienie i pobudza procesy produkcji nowych komórek. Od pewnego czasu właściwości te wykorzystywane są również w leczeniu łysienia. Liczne badania potwierdziły skuteczność substancji i jej pozytywny wpływ na odżywienie mieszków włosowych. Zabieg z zastosowaniem osocza wzmacnia również cebulki włosów i sprawia, że odrastają one w miejscu, w którym wystąpił problem łysienia.

Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym?
Terapia osoczem bogatopłytkowym na włosy w zasadzie nie różni się od zabiegów wykonywanych w innych obszarach. W pierwszej kolejności pobiera się od pacjenta krew, którą następnie przetwarza się w specjalnej wirówce. Tam osocze wraz z płytkami krwi oddziela się od erytrocytów. Następnie lekarz wstrzykuje koncentrat przy pomocy igły lub kaniuli bezpośrednio do skóry pacjenta objętej łysieniem. Tam, z płytek krwi uwolnione zostają czynniki wzrostu, dzięki które intensywnie oddziałują na tkanki. Dla osiągnięcia najskuteczniejszych rezultatów zalecana jest seria kilku zabiegów.

Inni skomentowali: (2)
Ola

28.09.2020

Bardzo dobrą specjalistką w tym temacie jest pani dr Barbara Parda. Polecam jej klinikę.

Adres IP: ***.**.***.94

Nadia

24.09.2020

Wykonywałam leczenie wypadania włosów w klinice dr Pardy. Moje włosy zagęściły się i pięknie rosną!

Adres IP: ***.**.***.216

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: