Masz predyspozycje do żylaków? Zadbaj o swoje żyły

Masz predyspozycje do żylaków? Zadbaj o swoje żyły

Występowanie żylaków ma przede wszystkim podłoże genetyczne, jednakże żylaki mogą pojawić się w przypadku jeżeli masz pracę siedzącą lub stojącą, a także często chodzisz w ciasnych ubraniach i butach na wysokich obcasach. Problemy z żyłami pojawiają się, gdy dochodzi do zwiotczenia ścianek żył lub uszkodzenia zastawek żylnych, przez które krew nie może się cofać.

Jak dbać o żyły?
Jeżeli tylko zauważysz pierwsze objawy powstawania żylaków, koniecznie udaj się na wizytę kontrolną u lekarza flebologa, którzy przeprowadzi USG Doppler i stwierdzi, z jak dużą niewydolnością żylną mamy do czynienia. Bez odpowiedniej profilaktyki żył w końcu może dojść do niezwykle poważnych zmian w postaci żylaków kończyn dolnych.

Nie zapomnij o ćwiczeniach
W przypadku profilaktyki żył wskazane są codzienne ćwiczenia przynajmniej przez kilkanaście minut - możesz udać się na spacer, przejażdżkę rowerową lub na basen, żeby popływać. Regularna ćwiczenia poprawią krążenie krwi, dzięki czemu nie będzie ona zalegać w żyłach. 

Zdrowa dieta to podstawa
Zdrowa dieta jest kluczem to prawidłowego funkcjonowania organizmu - warto pić dużo wody mineralnej, a także ograniczyć spożycie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Nadwaga będzie przyczyniać się do zmniejszenia przepływu krwi w organizmie, dlatego warto swoją dietę wzbogacić w błonnik, aby niwelować zaparcia i wzdęcia. Do diety warto również wprowadzić naturalne produkty wspomagające żyły, a także produkty, które działają przeciwzakrzepowo. 

Prawidłowa garderoba
Zbyt ciasne ubrania, a także za małe buty mogą doprowadzić do powstania pajączków i żylaków, ponieważ utrudniony jest przepływ krwi. Najlepiej całkowicie zrezygnować z ciasnej garderoby, np. za małych spodni czy skarpet z ciasną gumką. Niezdrowe okazują się być również buty na wysokim obcasie, lepiej przerzucić się na modele, które swoim kształtem będą dostosowane do kształtu stopy. Równie niebezpieczna może okazać się wszelka bielizna wyszczuplająca. 

Środki na żylaki
Jeżeli chcesz w prawidłowy sposób zadbać o stan żył, nie wolno Ci zapomnieć o przyjmowaniu odpowiednich suplementów diety, który nie tylko wzmocnią żyły, ale również złagodzą wszelkie stany zapalne i poprawią ukrwienie. 

Masaże
Warto powtarzać regularnie zabiegi masażu, np. solą gruboziarnistą czy kostkami lodu - taki masaż w odpowiedni sposób będzie stymulował krążenie. 

Inni skomentowali: (2)
Iwona

16.02.2021

Gdy mamy problemy z żylakami warto wybrać się do specjalisty.

Adres IP: ***.***.***.150

Gosia

16.02.2021

Zgadzam się, zdrowa dieta to podstawa.

Adres IP: ***.***.***.150

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: