Korekta warg sromowych

Korekta warg sromowych

Korekta warg sromowych może mieć różne formy, a jej wybór zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań pacjentki, która planuje poddać się zabiegowi. Może między innymi polegać na zmniejszeniu warg sromowych, zwiększeniu ich, a także na poprawie ich kształtu. Często zabieg jest jedynym sposobem na przywrócenie kobiecie pewności siebie oraz komfortu zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Zlikwidowanie tego typu kompleksów z pewnością pomoże zadbać nie tylko o estetykę miejsc intymnych, ale również o ich zdrowie. 

Jednym z popularniejszych zabiegów jest wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym. Jest to nieinwazyjny zabieg, który ma na celu zwiększenie objętości warg sromowych większych, które mogą być zbyt małe, aby należycie ochronić wargi sromowe mniejsze. W tym przypadku zabieg ma więc wskazania zdrowotne. Zdarza się jednak często, że przyczyną decyzji o zabiegu jest dyskomfort odczuwany przez kobietę, wówczas zabieg ma charakter wyłącznie estetyczny. Wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie jest dla pacjentki bolesny ani nieprzyjemny. Zabieg ma na celu zwiększenie objętości warg sromowych większych, a także ich nawilżenie. Skóra w okolicach intymnych zmienia się z biegiem czasu oraz ulega procesom starzenia, jak w każdym innym miejscu. Wówczas staje się ona wiotka, zbyt słabo nawilżona, a wargi sromowe tracą swój pierwotny kształt. Taki stan rzeczy spowodowany jest często naturalnym porodem, obecnością guzków, czy też stanem zapalnym, choć może on również mieć charakter wrodzony. Zastosowanie kwasu hialuronowego sprawi, że wargi sromowe odzyskają dawny kształt oraz jędrność, co spowoduje, że w kobiecie na nowo zagości pewność siebie. Zabieg nie trwa długo, a także nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, dzięki czemu pacjentka może szybko powrócić do swoich codziennych obowiązków oraz aktywności. Jego sporym atutem jest fakt, że kwas hialuronowy to substancja w naturalny sposób występująca w ludzkim organizmie. Dzięki temu jego zastosowanie, nawet w tak wrażliwych i delikatnych okolicach, nie powinno wywołać efektów ubocznych. Zabieg odmładzający okolice intymne staje się coraz popularniejszy, co sprawia, że oferty gabinetów medycyny estetycznej poszerzają się o tę opcję. Przykładem placówki to Klinika Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie, gdzie wykonuje się zabiegi nawilżenia lub wypełnienia warg sromowych większych. Efekt zabiegu widoczny jest już po tygodniu i utrzymuje się nawet do 2 lat, co stanowi jego dodatkową zaletę. 

W związku z małą inwazyjnością zabiegu, korekta warg sromowych to obecnie z powodzeniem stosowana metoda poprawiania urody. Dzięki niej kobiety borykające się z problemami natury medycznej bądź estetycznej mogą szybko pozbyć się wszelkich dolegliwości i na nowo zacząć cieszyć się życiem. Co więcej, skuteczność oraz całkowite bezpieczeństwo zabiegu sprawiają, że pacjentka szybko może powrócić do swoich dotychczasowych aktywności.

Inni skomentowali: (2)
ania9

21.05.2019

Chyba zapisze si ena zabieg, potrzeban jest mi korekta warg sromowych bo po porodzie jestem strasznie zakompleksiona jesli chodzi o moje ciało..

Adres IP: **.***.**.111

Gosia

21.05.2019

Korzystalam z korekty warg sromowych w klinice medycyny estetycznej dr parda w piasecznie - doktor ma naprawde profesjonalne podejscie, jest mily i cieply, nie ma czego sie bac jesli ktos ma watpliwosci :))

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: