Jak zadbać o zdrowy i piękny uśmiech?

Jak zadbać o zdrowy i piękny uśmiech?
Usuwanie kamienia nazębnego, codzienne dbanie o higienę jamy ustnej oraz odpowiednia dieta — to wszystko ma niebagatelny wpływ na stan naszych zębów. Jednym z najczęściej popełnianych przez nas błędów jest źle skomponowany jadłospis, w którego karcie pojawiają się słodkie przekąski, które wzbogacane są napojami, pełnymi chemicznych dodatków.

Aby mieć zdrowe zęby z naszej diety należy całkowicie wykluczyć cukier. Ma on negatywny wpływ na cały organizm, jak również zwiększa ryzyko rozwoju chorób dziąseł oraz próchnicy. Ponadto cukier jest substancją silnie uzależniającą, która ma wpływ na naszą psychikę — może nawet powodować nerwowość i depresję. Jeżeli rezygnacja z cukru jest dla nas zbyt trudnym zadaniem, należy pamiętać o dobrych nawykach, które pomogą uchronić nasze zęby przed ubytkami w przyszłości: warto umyć zęby, albo przynajmniej przepłukać usta wodą.

Kolejnymi produktami, z których spożywania należy zrezygnować, są napoje energetyczne, ponieważ mają niskie pH, które sprzyja erozji szkliwa. Energetyki zawierają sztuczne barwniki, aromaty oraz syntetyczną kofeinę, a do tego ogromne ilości cukru/ aspartamu.

Natomiast po zjedzeniu cytrusów zawsze należy odczekać co najmniej 15 minut, zanim wyszczotkujemy zęby, aby zapobiec wcieraniu kwasów z owoców w szkliwo. Ponadto warto regularnie szczotkować i nitkować zęby, jeśli regularnie pijemy kawę oraz herbatę — produkty sprzyjające przebarwieniom.
Inni skomentowali: (2)
Monika

28.09.2020

Gabinet Kołodziejczykowie w Rzeszowie to świetna placówka stomatologiczna. Niezastąpieni od lat.

Adres IP: ***.**.***.94

Joanna

24.09.2020

Polecam wybielanie zębów w gabinecie "KOŁODZIEJCZYKOWIE". Efekt białych zębów w krótkim czasie. Polecam!

Adres IP: ***.**.***.216

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: