Jak odzyskać siły po zimie?

Jak odzyskać siły po zimie?

Pomimo tego, że zimna jeszcze się nie skończyła, każdy spogląda mimowolnie na kalendarz w wyczekiwaniu wiosny. Z utęsknieniem wypatrujemy zieleni na łąkach i rozkwitających pąków na drzewach, a tym samym sezonowych owoców i warzyw, które będziemy mogli wprowadzić do naszej codziennej diety. Zima jest porą roku, podczas której odczuwamy ciągłe zmęczenie, osłabienie, jak również mamy problemy ze skupieniem uwagi, a także coraz częściej atakują nas przeziębienia, a to wszystko jest spowodowane niesprzyjającą pogodą oraz brakiem cennych witamin i minerałów w naszej codziennej diecie. Jak przetrwać okres zimowy, aby wciąż czuć się sobą? Poniżej podajmy kilka cennych wskazówek w celu zyskania lepszego samopoczucia!

1) Zadbaj o zdrową i zbilansowana dietę
Warto pamiętać, że odpowiednio odżywiony oraz nawodniony organizm znacznie lepiej funkcjonuje od organizmu, któremu brak podstawowych witamin i minerałów. W sezonie zimowym świetnym sposobem na utrzymanie zdrowej sylwetki jest spożywanie lekkich posiłków, których głównym składnikiem będą warzywa, natomiast w formie przekąsek można swobodnie chwytać po owoce. Chociaż w sezonie zimowym nie doświadczysz warzyw i owoców świeżych w takich ilościach, jak w lecie, to jednak nie zapomnij skorzystać z owoców i warzyw mrożonych, a także produktów liofilizowanych, w których zawarte są cenne witaminy i minerały.

2) Nie zapominaj o odprężeniu
Kolejnym krokiem do zyskania lepszego samopoczucia z pewnością będzie kilka godzin więcej snu, jak również ukojenie nerwów! Jeżeli chcesz o siebie zadbać to pamiętaj, aby codziennie dostarczać swojemu organizmowi co najmniej 8 godzin snu! Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że stres nie wpływa pozytywnie na Twój humor, ani ogólne samopoczucie? Dlatego, gdy nachodzą Cię chwilę zwątpienia, koniecznie się zrelaksuj - pomoże Ci w tym domowe SPA, ulubiona książka, a może odrobinę ruchu! 

3) Witaminy i minerały
W sezonie zimowym ogromne znaczenie odgrywa nie tylko witamina D, ale również witamina C - szczególnie, gdy dookoła nas brakuje słońca. Jeżeli nie chcesz sięgać po suplementy diety, koniecznie zaaplikuj swojemu organizmowi solidną dawkę witamin z owoców i warzyw liofilizowanych - właśnie taka forma przyjmowania cennych witamin wpłynie na Twój organizm najkorzystniej.

Inni skomentowali: (0)
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: