Do kogo udać się z bolącymi plecami?

Do kogo udać się z bolącymi plecami?

Ból pleców jest niezwykle powszechną dolegliwością, która dotyka coraz młodsze osoby - jest to spowodowane dość małą aktywnością ruchową, niedostatecznym rozciąganiem się, a także siedzącym trybem życia, najczęściej wielogodzinnym siedzeniem przy ekranie komputera. Ból pleców to również przypadłość osób zajmujących się wykonywaniem pracy fizycznej.

Oczywiście określenie ból pleców jest niezwykle szerokie, lecz pod jeden termin nie można wrzucić wszystkich dolegliwości związanych z bólem pleców - możemy mieć do czynienia z bólami kręgosłupa spowodowanymi dyskopatią https://www.rehavitae.pl/blog/dyskopatia.html , zmianami zwyrodnieniowymi, a także bólami mięśniowymi, które uciskają na rdzeń kręgowy. Niezależnie od przyczyny, bólu pleców nie wolno ignorować, ponieważ jest to przypadłość, która może dość dynamicznie postępować. Jednakże czy wiesz, do jakiego lekarza należy się wybrać w celu poznania przyczyny dolegliwości bólowych, a także ich uśmierzenia.

W przypadku bolących pleców dużym błędem jest ignorowanie problemu, zwłaszcza jeżeli ból dopada nas coraz częściej i jest coraz bardziej nieznośny. Na początku powinieneś udać się do lekarza rodzinnego, który zleci Ci badanie krwi, aby stwierdzić, co się dzieje z Twoim organizmem i czy nie występują w nim żadne stany zapalne. Następnie lekarz rodzinny powinien skierować Cię albo do ortopedy, albo do neurologa, ponieważ wszystko jest zależne od towarzyszących Twojemu bólowi objawów. Najczęściej ból pleców związany jest z urazami kręgosłupa, dyskopatią, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, a nawet z postępującymi nowotworami. Warto zgłosić się do placówki medycznej, w której nie tylko zostaniesz przyjęty dość szybko i sprawnie, ale również zostanie Ci postawiona kompleksowa diagnoza, a następnie wprowadzone zostaną poszczególne procesy leczenia. Jednym z podstawowych badań pomagającym w diagnozowaniu schorzeń związanych z bolącymi plecami jest badanie USG, które gwarantuje kontrolę skuteczności późniejszego leczenia.

Inni skomentowali: (0)
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: