Czym różni się skleroterapia pianowa od płynowej?

Czym różni się skleroterapia pianowa od płynowej?

Skleroterapia to małoinwazyjny zabieg usuwania żylaków, podczas którego wykorzystuje się indywidualnie dobierany preparat chemiczny w postaci płynu lub piany. Skleroterapia uznawana jest za doświadczonych lekarzy flebologów za jeden z najbardziej skutecznych i jednocześnie bezpiecznych dla pacjenta sposobów zamykania niewydolnych naczyń żylnych. Podczas zabiegu w celu zamknięcia naczynia żylnego do światła naczynia podaje się specjalny lek w formie płynnej lub spienionej. Wprowadzenie preparatu do światła naczynia będzie skutkować jego wchłonięciem się, a następnie zamknięciem. Zabieg skleroterapii stosuje się przede wszystkim u osób z niewydolnością żylną o mniejszej średnicy.

Skleroterapia płynowa - jak przebiega?
Skleroterapia płynowa jest jednym z najchętniej wykorzystywanych zabiegów do eliminacji niewydolnych naczyń żylnych o małej i średniej wielkości. Zabieg z wykorzystaniem preparatu w formie płynnej jest przeznaczony przede wszystkim do wykonania na żyłach o niewielkiej średnicy. Podczas zabiegu do każdego pacjenta dobiera się indywidualnie stężenie preparatu, podczas którego zwraca się uwagę na wielkość oraz położenie naczynia.

Skleroterapia wykonywana za pomocą piany
Jednym ze sposobów przeprowadzenia zabiegu skleroterapii jest skleroterapia za pomocą piany. Można powiedzieć, że ten sposób leczenie zrewolucjonizował podejście do leczenia żył o każdej porze roku i praktycznie w każdym wieku pacjenta. Dzięki zabiegowi skleroterapia pianowa możliwe stało się nie tylko leczenie niewielkich zmian żylnych, np. pajączków, ale również głównych pni żył. Dzięki takiemu zakresowi działania skleroterapia stała się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych operacji, od których coraz bardziej się odchodzi. Jak uzyskuje się spieniony preparat? Pianę uzyskuje się poprzez mieszanie substancji chemicznej za pomocą dwóch specjalistycznych strzykawek i adaptera, następnie po kilkunastu ruchach tłokiem uzyskujemy gęstą pianę. Czym różni się podanie preparatu w formie płynnej od formy pianowej? Skleroterapia pianowa znacznie dokładniej i dłużej oddziałuje ze ścianą naczynia, ponieważ gęsta konsystencja lepiej przylega do śródbłonka. Jedynym ograniczeniem w zabiegu skleroterapii jest ogromne uzależnienie od średnicy naczynia.

Inni skomentowali: (8)
Katarzyna

17.03.2022

Skleroterapia pianowa u mnie przyniosła fajny efekt.

Adres IP: ***.***.***.214

Ania

17.03.2022

Skleroterapia w Klinice Belvedere to super wybór. Polecam każdemu ten zabieg właśnie w tej placówce.

Adres IP: ***.***.***.214

Bożena

10.11.2021

Przyda mi się ten artykuł, akurat czeka mnie zabieg skleroterapii.

Adres IP: ***.***.***.214

Nikola

10.11.2021

Miałam wykonywana skleroterapię płynową i mogę serdecznie polecić ten zabieg.

Adres IP: ***.***.***.214

Katarzyna

10.11.2021

Polecam klinikę Belvedere, która bezproblemowo wykonała u mnie zabieg wolumetrii twarzy.

Adres IP: ***.***.***.214

Krysia

10.11.2021

Bardzo ciekawy artykuł. Na czasie w dzisiejszym świecie, gdzie dolegliwości żył są często spotykane.

Adres IP: ***.***.***.214

Alicja

11.10.2021

W Doppler Instytut zostałam wyleczona z dolegliwości żylnych.

Adres IP: ***.***.***.214

Janek

11.10.2021

Skleroterapia była dla mnie zbawieniem. Polecam ten zabieg każdemu, komu doskwiera problem żylaków.

Adres IP: ***.***.***.214

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: