Praca siedząca a problemy z żyłami

Praca siedząca a problemy z żyłami

Co łączy żylaki z bólem pleców https://www.rehavitae.pl/blog/dyskopatia.html ? Wbrew pozorom, wiele. Długie siedzenie za biurkiem w pracy, wielogodzinne oglądanie telewizji w pozycji siedzącej, a także brak aktywności fizycznej i nieprawidłowa dieta sprzyjają rozwojowi żylaków, nadciśnienia, a także cukrzycy typu II. Siedzący tryb życia prędzej czy później sprawdzi na Ciebie poważne dolegliwości, dlatego dbaj o rutynowe badania i postaraj się wprowadzić do swojego życia odrobinę ruchu.

Problemy ze zdrowiem na skutek mało aktywnego trybu życia w dzisiejszych czasach są niezwykle powszechne - aby dojechać do pracy, spędzamy kilka godzin w samochodzie, następnie pracujemy przy biurku, a później wypoczywamy, również siedząc. Dostarczamy naszemu organizmowi mnóstwo kalorii, których nie ma jak spożytkować, dlatego zamieniają się one w tkankę tłuszczową — ona zaś niszczy układ krążenia, nadmiernie obciąża stawy i wiązadła, a także zwiększa zagrożenie powstania nowotworów. Brak odpowiedniego ruchu poza tym osłabia spalanie tłuszczu i przyswajanie wapnia.

Do jakich chorób może doprowadzić siedzący tryb życia?
Siedzący tryb życia może spowodować powstanie hemoroidów, a więc nadmiernie rozszerzonych żył w kanale odbytu. Następstwem siedzącego trybu życia jest rosnący ucisk w jamie brzusznej, a podczas silnego parcia, które związane jest z trudnościami w wypróżnianiu, zwiększa się nacisk na te naczynia krwionośne — rozszerzają się i uwypuklają, aż wydostają się na zewnątrz odbytu. Hemoroidy mogą piec, boleć, a nawet krwawić — może rozwijać się w nich stan zapalny. Leczenie hemoroidów jest w dużej mierze zależne od zaawansowania choroby, jednakże warto wybrać się do doświadczonego lekarza flebologa, który zastosuje leczenie farmakologiczne lub z wykorzystaniem lasera. Kolejnym efektem siedzącego trybu życia są żylaki, ponieważ gdy nie pracują mięśnie nóg, unieruchomieniu ulega również tzw. pompa mięśniowo-zastawkowa, która tłoczy krew ku sercu. Krew, która zalega w żyłach napiera na ścianki i przyczynia się do ich rozszerzenia oraz osłabienia. Z problemem żylaków, warto udać się do lekarza flebologa, który przeprowadzi badanie USG żył Doppler i wybierze najefektowniejszą formę leczenia.

Inni skomentowali: (10)
Michalina

17.03.2022

Najlepszy lekarz flebolog w klinice Belvedere. super podejście do pacjenta i duża wiedza w tym zakresie.

Adres IP: ***.***.***.214

Edyta

24.11.2021

W Doppler Instytut rozwiązałam wszystkie moje problemy flebologiczne. Najlepsi specjaliści w Polsce!

Adres IP: ***.***.***.214

Dorota

24.11.2021

U mnie głównie siedzący tryb życia wpłynął na problemy z z=żyłami oraz uwarunkowania genetyczne.

Adres IP: ***.***.***.214

Jan

10.11.2021

Lepiej od razu skorzystać z usług lekarza flebologa przy problemach z pajączkami.

Adres IP: ***.***.***.214

Sabina

10.11.2021

Również polecam klinikę Belvedere. Trafnie postawiona diagnoza, bardzo dobre leczenie i opieka nad pacjentem. To wszystko składa się na świetnie widoczne rezultaty i moje zadowolenie.

Adres IP: ***.***.***.214

Ela

10.11.2021

Dr Paulina Siastała z kliniki Belvedre postawiła w moim przypadku trafną diagnozę.

Adres IP: ***.***.***.214

Hanna

10.11.2021

Pajączki to u mnie dolegliwość od lat.

Adres IP: ***.***.***.214

Edyta

10.11.2021

Jestem zadowolona z leczenia jakie zaoferowała mi klinika Belvedere. Polecam.

Adres IP: ***.***.***.214

Renia

11.10.2021

Polecam kompetentnego i doświadczonego lekarza flebologa w Doppler Instytut.

Adres IP: ***.***.***.214

Beata

11.10.2021

Zgadzam się. Siedzący tryb życia wpłynął na pogłębienie mojej choroby żył. Polecam specjalistów z kliniki Doppler Instytut.

Adres IP: ***.***.***.214

Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena:

Sprawdź też