Zobacz również

Piaskowanie zębów - jak często można wykonywać ten zabieg?

Piaskowanie zębów - jak często można wykonywać ten zabieg?

Jednym z popularniejszych zabiegów stomatologicznych jest piaskowanie zębów, dzięki któremu z zęba usuwany jest zebrany osad, a także mało estetyczne przebarwienia. Piaskowanie zębów z wykorzystaniem piaskarki jest zabiegiem uzupełniającym skaling. Zauważasz u siebie szybko zbierający się na zębach kamień? Zastanawiasz się, jak często wolno Ci korzystać z zabiegu piaskowania, a także jakie są jego wady i zalety? 

Piaskowanie zębów to zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym http://www.kolodziejczykowie.pl/ , który polega na usuwaniu z płytki nazębnej osadu, a także nawarstwiających się przebarwień. Płytką nazębną nazywamy osad o lekko brązowym zabarwieniu, który zalega na powierzchni zębów - jest to połączenie bakterii z resztkami jedzenia, a także obumarłymi komórkami błony śluzowej. Bakterie, które często wchodzą w skład płytki, wytwarzają kwas, który atakuje szkliwo zębów, co doprowadza do szybszego pojawiania się próchnicy na zębach. Oczywiście szczotkując zęby, nie jesteśmy w stanie wyczyścić dokładnie wszystkich miejsc w jamie ustnej, dlatego podczas wizyt u dentysty, warto wykonywać piaskowanie regularnie. Piasek dentystyczny potrafi dotrzeć do nawet najtrudniej dostępnych miejsc, w których szybko gromadzi się kamień. Regularne piaskowanie zębów pozwoli nam zachować w odpowiedniej kondycji jamę ustną, a także zminimalizuje ryzyko powstania różnorodnych chorób dziąseł i samych zębów. 

Szczególnie z zabiegu piaskowania powinny regularnie korzystać osoby, które piją dużą kawy lub herbaty, palą papierosy, a także noszą aparaty ortodontyczne, czy także osoby, które szykują się do zabiegu wybielania zębów. Co ile warto wykonywać zabieg piaskowania? Nawet co kilka miesięcy - wszystko jest zależne od indywidualnego tempa zbierania się kamienia na zębach. Jeżeli nie mamy większych problemów z zębami i wystarczająco dbamy o higienę jamy ustnej, piaskowanie profilaktyczne zalecane jest mniej więcej co pół roku. Regularnie piaskując zęby chronimy je przed rozwojem szkodliwych bakterii, oraz chorobami dziąseł, np. paradontozy, a także dbamy o estetyczny wygląd zębów, które stają się jaśniejsze oraz bardziej lśniące. 

Inni skomentowali: (0)
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena: