Jak wybrać syrop na kaszel dla dziecka?

Jak wybrać syrop na kaszel dla dziecka?

Uważa się, że kaszel jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt niemowląt oraz dzieci w gabinecie pediatrycznym. Aby dobrać odpowiedni sposób leczenia należy rozróżnić, z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia: z kaszlem mokrym czy z kaszlem suchym, ponieważ każdy z wymienionych rodzajów wymaga innego leczenia i całkowicie odmiennego postępowania.

Z suchym kaszlem u dziecka będziemy zmagać się na samym początku infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych. Suchy kaszel pojawia się również przy alergii, a także astmie - niekiedy bywa również skutkiem nadmiernego wdychania dymu z papierosów i smogu. W przypadku suchego kaszlu dziecko nie odkrztusza wydzieliny, ponieważ nie zalega ona w drogach oddechowych, tak więc kaszel suchy jest niezwykle męczący i trudno jest go powstrzymać. Jednym z wyróżników kaszlu suchego jest fakt, że często potrafi budzić w nocy i ma charakter napadowy. Niemowlę lub dziecko, które męczy suchy kaszel, może odczuwać ból podczas kaszlu w przeponie i między ścianą brzucha a mięśniami międzyżebrowymi. 

Drugim rodzajem kaszlu jest kaszel mokry, który zazwyczaj obserwuje się w drugim stadium choroby. Kaszel mokry zazwyczaj pojawia się po kilku dniach infekcji, kiedy w drogach oddechowych zaczyna wytwarzać się nadmierna ilość wydzieliny. Kaszel mokry jest głębszy od kaszlu suchego, można go określić jako bardziej bulgoczący, ponieważ odkrztuszana jest lepka oraz gęsta zarazem wydzielina. U dzieci trudno jest określić kaszel mokry, ponieważ nie odpluwają one wydzieliny, lecz ją połykają. Kaszel mokry pozwala nam usunąć wydzielinę, dzięki czemu odczuwamy łatwość w oddychaniu - odkrztuszanie wydzieliny sprawia, że dziecko pozbywa się bakterii, które wywołały infekcję. 

Często w  preparatach na kaszel suchy dostępne są związki śluzowe, które powlekają drogi oddechowe, co znacznie łagodzi uczucie podrażnienia oraz ciągłego drapania. Natomiast jaki syrop wybrać w przypadku kaszlu mokrego? Koniecznie warto wybrać syrop stymulujący kaszel, a więc syrop wykrztuśny, który wzmocni odruch kaszlowy, a zarazem sprawi, że wydzielina stanie się nieco bardziej rzadka i mniej lepka, co skutecznie wpłynie na jej łatwiejsze odkrztuszanie się. 

Inni skomentowali: (4)
Beata
Kaszel suchy jest niezwykle męczący, dlatego po odpowiednie lekarstwa dla córki zawsze udaję się do pediatry.
Majka
Bardzo cenne wskazówki dla młodych mam.
Maria
To prawda, syrop wykrztuśny jest najlepszym lekiem na kaszel mokry u dzieci.
Karolina
Kiedyś miałam problem z odróżnieniem rodzajów kaszlu u moich dzieci, teraz na szczęście moja wiedza na ten temat jest większa.
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena:

Dawniej nie przywiązywano znacznej wagi do tego, ...
Żylaki kończyn dolnych są jednym z objawó...
ZFill deep ² to jeden z najchętniej wybieran...
Ząb martwy to ząb pozbawiony żywej miazgi. Obum...
Ból pleców jest niezwykle powszechn...
Zdrowe i białe zęby są w dzisiejszych czasach w...