Inhalacje, jako najlepszy sposób na przeziębienie?

Inhalacje, jako najlepszy sposób na przeziębienie?
Chociaż nazwa "inhalacje" może brzmieć zupełnie obco, tak naprawdę chodzi właśnie o urządzenie do wykonywania inhalacji, które dla górnych i dolnych dróg oddechowych często potrafi zdziałać cuda! Wśród różnorodnych metod walki z katarem i uciążliwym kaszlem, jak również z zatokowym bólem głowy, jedną z najskuteczniejszych jest regularne stosowanie inhalacji. Niezwykłym atutem tego sposobu leczenia jest fakt, że metoda nie obciąża żołądka, wątroby ani nerek. Ponadto potrafi przynieść natychmiastową ulgę, m. in.: alergikom. 

Nebulizatory to urządzenia elektryczne, które umożliwiają rozproszenie w powietrzu soli fizjologicznych lub płynnego lekarstwa w postaci malutkich kropelek, które docierają bezpośrednio do dróg oddechowych. W porównaniu z tradycyjnymi inhalacjami nad misą z naparem ziół, nebulizator jest zdecydowanie efektywniejszy, bezpieczniejszy i poręczniejszy w obsłudze. 

Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania medyczne, które powodują, że nie każdy może używać nebulizatora. Należą do nich osoby, które posiadają niewydolność serca lub płuc, jak również nowotwory, gruźlicę czy krwotoki z górnych dróg oddechowych.
Inni skomentowali: (0)
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena:

Trądzik zaskórnikowy to jedna z odmian tr...
Krioterapia to dosłownie "zimne leczenie", czyli ...
Cellulit, zwany potocznie pomarańczową skó...
Usuwanie kamienia nazębnego, codzienne dbanie o h...
Z roku na rok coraz popularniejsze stają się nat...
Badania profilaktyczne dostarczają szczegó...