Inhalacje, jako najlepszy sposób na przeziębienie?

Inhalacje, jako najlepszy sposób na przeziębienie?
Chociaż nazwa "inhalacje" może brzmieć zupełnie obco, tak naprawdę chodzi właśnie o urządzenie do wykonywania inhalacji, które dla górnych i dolnych dróg oddechowych często potrafi zdziałać cuda! Wśród różnorodnych metod walki z katarem i uciążliwym kaszlem, jak również z zatokowym bólem głowy, jedną z najskuteczniejszych jest regularne stosowanie inhalacji. Niezwykłym atutem tego sposobu leczenia jest fakt, że metoda nie obciąża żołądka, wątroby ani nerek. Ponadto potrafi przynieść natychmiastową ulgę, m. in.: alergikom. 

Nebulizatory to urządzenia elektryczne, które umożliwiają rozproszenie w powietrzu soli fizjologicznych lub płynnego lekarstwa w postaci malutkich kropelek, które docierają bezpośrednio do dróg oddechowych. W porównaniu z tradycyjnymi inhalacjami nad misą z naparem ziół, nebulizator jest zdecydowanie efektywniejszy, bezpieczniejszy i poręczniejszy w obsłudze. 

Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania medyczne, które powodują, że nie każdy może używać nebulizatora. Należą do nich osoby, które posiadają niewydolność serca lub płuc, jak również nowotwory, gruźlicę czy krwotoki z górnych dróg oddechowych.
Inni skomentowali: (2)
Marta
Inhalacje wykonuję zawsze w sezonie zimowy, gdy dolegają mojej rodzinie przeziębienia. Inhalacje zawsze przynoszą poprawę w chorobie.
Jola
U mnie inhalacje zawsze się sprawdzają w walce z katarem i kaszlem. Przynoszą ulgę.
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena:

Sprawdź też

ZFill deep ² to jeden z najchętniej wybieran...
Ból pleców jest niezwykle powszechn...
Squash http://squash-rzeszow.pl/ to dynamiczna gra...
Flebolog to lekarz specjalista, który zajmuje si...
Tempo życia, stres, nadmiar obowiązków czy sied...
Zmiana sposobu żywienia oraz regularne ćwiczenia...