Zobacz również

Dla zdrowia i dla sportu, czyli zalety jazdy konnej

Dla zdrowia i dla sportu, czyli zalety jazdy konnej

Jazda konna niesie dla naszego organizmu wiele niezaprzeczalnych korzyści — zarówno dla strefy ciała, jak i strefy ducha. Zdecydowanie jedną z najważniejszych zalet nauki jazdy konnej jest poprawa kondycji ruchowej, która przyczynia się do znacznego zmniejszenia ryzyka chorób serca. Co więcej, regularna jazda konna przyczynia się do poprawy trawienia, jak również wpływa na prawidłową pracę wątroby. Jazda konna rozwija również wiele grup mięśni, m.in. pomagając w utrzymaniu prostych pleców i wypracowaniu silnych nóg — godzina jazdy konnej pozwala spalić nawet do 600 kcal, dlatego jazda konna jest idealnym sposobem na utrzymanie wysportowanej sylwetki.

Oczywiście odpowiedni wpływ na nasz organizm to nie jedyne zalety jazdy konnej, kolejną zaletą jest znaczna poprawa samopoczucia. Podczas jazdy na koniu w naszym organizmie wydzielana jest endorfina, czyli hormon szczęścia, która przyczynia się do znacznej redukcji napięcia i stresu. Można więc powiedzieć, że jazda konna dla niektórych osób może stać się przyjemnością i terapią w jednym http://www.siedliskojanczar.pl/stadnina.html?page=1

Niezaprzeczalną zaletą jazdy konnej jest zdobycie wiernego i oddanego przyjaciela oraz towarzysza przygód, z którym będziemy mogli podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Kontakt ze zwierzęciem sprawia, że jazda konna jest czymś więcej, niż zwykłym sportem. Jazda konna nie tylko pozytywnie wpływa na ciało, ale również i na ducha — warto właśnie wspomnieć o terapeutycznych właściwościach jazdy konnej. W okolicach Rzeszowa nauką jazdy konnej zajmuje się szkółka jeździectwa w Pstrągowej w pobliżu Siedliska Janczar, w której można rozwijać wcześniej zdobyte umiejętności, jak również zacząć cały proces od nowa. Zajęcia w Siedlisku Janczar prowadzone są na bardzo wysokim poziomie, ponieważ zapewniają naukę w miłej i bezstresowej atmosferze. Po nabyciu umiejętności jazdy konnej w kłusie można uczestniczyć w obozach jeździeckich letnich lub zimowych.

Inni skomentowali: (0)
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena:

Sprawdź też

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (3 opinie)