Czym różni się skleroterapia pianowa od płynowej?

Czym różni się skleroterapia pianowa od płynowej?

Skleroterapia to małoinwazyjny zabieg usuwania żylaków, podczas którego wykorzystuje się indywidualnie dobierany preparat chemiczny w postaci płynu lub piany. Skleroterapia uznawana jest za doświadczonych lekarzy flebologów za jeden z najbardziej skutecznych i jednocześnie bezpiecznych dla pacjenta sposobów zamykania niewydolnych naczyń żylnych. Podczas zabiegu w celu zamknięcia naczynia żylnego do światła naczynia podaje się specjalny lek w formie płynnej lub spienionej. Wprowadzenie preparatu do światła naczynia będzie skutkować jego wchłonięciem się, a następnie zamknięciem. Zabieg skleroterapii stosuje się przede wszystkim u osób z niewydolnością żylną o mniejszej średnicy.

Skleroterapia płynowa - jak przebiega?
Skleroterapia płynowa jest jednym z najchętniej wykorzystywanych zabiegów do eliminacji niewydolnych naczyń żylnych o małej i średniej wielkości. Zabieg z wykorzystaniem preparatu w formie płynnej jest przeznaczony przede wszystkim do wykonania na żyłach o niewielkiej średnicy. Podczas zabiegu do każdego pacjenta dobiera się indywidualnie stężenie preparatu, podczas którego zwraca się uwagę na wielkość oraz położenie naczynia.

Skleroterapia wykonywana za pomocą piany
Jednym ze sposobów przeprowadzenia zabiegu skleroterapii jest skleroterapia za pomocą piany. Można powiedzieć, że ten sposób leczenie zrewolucjonizował podejście do leczenia żył o każdej porze roku i praktycznie w każdym wieku pacjenta. Dzięki zabiegowi skleroterapia pianowa możliwe stało się nie tylko leczenie niewielkich zmian żylnych, np. pajączków, ale również głównych pni żył. Dzięki takiemu zakresowi działania skleroterapia stała się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych operacji, od których coraz bardziej się odchodzi. Jak uzyskuje się spieniony preparat? Pianę uzyskuje się poprzez mieszanie substancji chemicznej za pomocą dwóch specjalistycznych strzykawek i adaptera, następnie po kilkunastu ruchach tłokiem uzyskujemy gęstą pianę. Czym różni się podanie preparatu w formie płynnej od formy pianowej? Skleroterapia pianowa znacznie dokładniej i dłużej oddziałuje ze ścianą naczynia, ponieważ gęsta konsystencja lepiej przylega do śródbłonka. Jedynym ograniczeniem w zabiegu skleroterapii jest ogromne uzależnienie od średnicy naczynia.

Inni skomentowali: (0)
Dodaj swój komentarz
Ogólna ocena:

Sprawdź też

Cellulit, zwany potocznie pomarańczową skórką,...
Badanie USG Doppler żył jest jednym z podstawowy...
Pajączki https://www.drpaluch.pl/choroby/pajaczki...
Występowanie żylaków ma przede wszystkim ...
Zmiana sposobu żywienia oraz regularne ćwiczenia...
Trądzik zaskórnikowy to jedna z odmian tr...